vzor písmaFakulta zdravotníctva Katolíckej univerzity v Ružomberku si tento rok pripomína 15. výročie od svojho založenia. Pri tejto príležitosti si Fakulta pripravila spomienkovú prezentáciu pre širokú verejnosť.

 

odberFakulta zdravotníctva KU, jej študenti a pedagógovia, sa od prvej vlny šírenia pandémie COVID-19 v spolupráci s ÚVN SNP Ružomberok - FN aktívne zapojili do pomoci v rámci eliminácie pandémie koronavírusu na samotnej univerzite, v meste Ružomberok, v regióne i po celej SR.

 

Aj v tomto období v spolupráci s Územným spolkom Liptov Slovenského Červeného kríža v Liptovskom Mikuláši a Žilinským samosprávnym krajom participujú na zriaďovaní odberných miest pre testovanie na ochorenie COVID-19.

 

Pod gesciou Slovenského Červeného kríža v Liptovskom Mikuláši sa z vedecko-pedagogických pracovníkov aktívne zapájajú v odbernom mieste Majere 13 v Ružomberku (budova Klubu dôchodcov) na odoberaní vzoriek a vyhodnocovaní testov zamestnanci FZ KU (E. Moraučíková, M. Lehotská, M. Magerčiaková, K. Zrubáková, M. Novysedláková a I. Andrási). Toto odberné miesto bude fungovať minimálne do konca roka 2020.

barbora zarembováŠtudenti a pedagógovia Fakulty zdravotníctva Katolíckej univerzity sa aj uplynulý víkend zúčastnili  druhého  kola celoplošného testovania. Všetkým zúčastneným ďakujeme  a  prostredníctvom nasledujúcich záberov sa chceme s Vami podeliť o atmosféru z  odberných miest.

snopek1Študenti Fakulty zdravotníctva KU v Ružomberku sa zúčastnili v dňoch 23. – 25. októbra 2020 pilotného testovania na Orave a okrese Bardejov a o týždeň neskôr prvého kola celoplošného testovania v dňoch 31. októbra - 1. novembra 2020 na ochorenie COVID-19.

 

Potešujúci je počet 226 zúčastnených budúcich zdravotníkov v povolaniach zdravotnícky záchranár, sestra, rádiologický technik, zdravotnícky laborant, verejný zdravotník a fyzioterapeut, ktorí sa zapojili do testovania v rôznych regiónoch Slovenska. Po kontrolných testoch sú všetci dobrovoľníci aktuálne negatívni na koronavírus a väčšina z nich sa plánuje zapojiť ako dobrovoľník do testovania aj v druhom termíne.

fz ku logoMilé študentky, milí študenti,

 

MZ SR vyzýva zdravotníkov a študentov zdravotníckych odborov, aby sa prihlásili na pomoc pri celoplošnom testovaní na prítomnosť ochorenia COVID-19. Výzva sa týka najmä študentov 2. a 3. ročníka študijných odborov Ošetrovateľstvo a Urgentná zdravotná starostlivosť. Samozrejme aj študenti ostatných odborov sa môžu do tejto akcie zapojiť.

Záujemcovia - dobrovoľníci sa môžu prihlásiť cez prihlasovací formulár: www.korona.gov.sk/spolocna-zodpovednost

január 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Katolícka univerzita

v Ružomberku

Fakulta Zdravotníctva

Námestie A. Hlinku 48

034 01 Ružomberok

mail gabrielais2moodle
eduraom wifiISICstravovanie

faculty of health

erasmus

prijimacie konanie 2021 22

infomracie o studiu svetly

dokumenty na stiahnutie

e prihlaska FZ

harmonogram roka

specializacne studium

akreditovane kurzy

rzd ruzomberske zdravotnicke dni

zdravotnicke studie casopis

zdravie a zivot nf baner