klinika

Študentky ošetrovateľstva Fakulty zdravotníctva Katolíckej univerzity pomáhajú na Klinike pediatrickej onkológie a hematológie SZU v Banskej Bystrici ako dobrovoľníci. Podporou tvorivého trávenia voľného času a organizáciou zábavného programu pre malých pacientov s limitujúcim ochorením sa tak stávajú dôležitou súčasťou podporného systému detí a ich rodičov.

Dobrovoľnícke aktivity realizujú študentky 2. ročníka študijného programu ošetrovateľstvo Simona Kocúreková, Eva Hrabovská, Gabriela, Mačáková, Jana Ševečková, Aneta Šuvadová v spolupráci s Centrom pomoci detskej onkológie Svetielko nádeje. Centrum pod vedením Mgr. Ľuboša Moravčíka a v spolupráci s MUDr. Barborou Gavendovou zabezpečilo vstupné školenie a supervíziu zaangažovaných.

 redbeakKonkrétne činnosti spočívajú predovšetkým v zabezpečení individuálneho programu formou arteterapie (u najmenších práce s omaľovánkami) , interaktívneho čítania rozprávok a rozhovorov. Spomínané aktivity napomáhajú poznaniu a prekonávaniu problémov a obmedzení v súvislosti s ochorením, zohrávajú dôležitú úlohu pri uvoľnení emócií a prenášaní a verbalizácii svojich pocitov. Pre zvýšenie obranyschopnosti a doplnenie vitamínov priniesli študenti aj rôzne ovocie.

Laická sociálno-psychologická pomoc poskytuje budúcim zdravotníkom pohľad na pacienta z inej perspektívy a súčasne im umožňuje otestovať svoje sily a kvality vo zvládaní ťažkých a krízových situácií v budúcom povolaní.

Pocity študentov sú premietnuté aj v ich krátkom vyjadrení: „Tím, ktorý sa stará o detičky na klinike detskej onkológie a hematológie urobil na nás neskutočný dojem, jednak po profesionálnej stránke a jednak v oblasti spolupatričnosti a lásky s akou túto prácu vykonávajú“.

Veríme, že spoluprácu s Centrom pomoci detskej onkológie Svetielko nádeje a Klinikou pediatrickej onkológie a hematológie SZU v Banskej Bystrici budeme naďalej rozvíjať a prispejeme tým nielen ku zlepšeniu kvality života detských pacientov, ale aj k osobnému rastu a formovaniu budúcich sestier.

október 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Katolícka univerzita

v Ružomberku

Fakulta Zdravotníctva

Námestie A. Hlinku 48

034 01 Ružomberok

mail gabrielais2moodle
eduraom wifiISICstravovanie

faculty of health

erasmus

2020 21 prijimacie konanie baner

infomracie o studiu svetly

dokumenty na stiahnutie

e prihlaska FZ

harmonogram roka

specializacne studium

akreditovane kurzy

rzd ruzomberske zdravotnicke dni

zdravotnicke studie casopis

zdravie a zivot nf baner