víťaziflorenceroka2016Spoločnosť Svet zdravia a. s. v spolupráci so zdravotnou poisťovňou Dôvera, a. s. ako hlavným partnerom súťaže a Fakultou zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity v Prešove – odborným garantom, vyhlásila súťaž, v ktorej si zmerali svoje vedomosti a zručnosti študenti 3. ročníkov denného štúdia v študijnom odbore Ošetrovateľstvo a Diplomovaná všeobecná sestra. Do súťaže sa zapojili aj študentky Fakulty zdravotníctva Katolíckej univerzity v Ružomberku Mária Hudáčková, Miroslava Labáková a Dominika Švantnerová.
Koncept súťaže bol postavený na troch kolách, pričom prvým bola samotná registrácia do súťaže. V druhom kole bol pre každého súťažiaceho vygenerovaný univerzálny online kvíz, ktorý mal preveriť teoretické poznatky. Po absolvovaní spomínaných kôl sa vyprofilovala TOP 20-ka súťažiacich, ktorí postúpili do záverečnej časti súťaže – bolo ňou trojdňové sústredenie pozostávajúce zo série odborných workshopov.

 

florenceroka2016Súťažiaci mali prakticky zvládnuť asistenciu pri náhlom pôrode na verejnosti, zhotoviť EKG záznam a zároveň posúdiť prípadný patologický nález, realizovať kardiopulmonálnu resuscitáciu, pripraviť sterilný stolík na extrakciu stehov z rany (súčasťou bola aj dezinfekcia rúk s následnou kontrolou jej úrovne UV lampou). Záverečná časť súťaže pozostávala z vyhlásenia hlavného víťaza súťaže „Florence roka 2016“.
Do záverečnej TOP 20-ky finalistov z celkového počtu 87 zaregistrovaných z celého Slovenska sa podarilo prebojovať až dvom našim reprezentantkám. Mária Hudáčková a Dominika Švantnerová si vo finále počínali veľmi úspešne. Márii Hudáčkovej sa podarilo spolu so svojím tímom vyhrať súťaž tímov, čím získala pekné vecné ceny.
Dominika Švantnerová (na spoločnej fotke vpravo) vyhrala v špeciálnej kategórii zdravotnej poisťovne najšikovnejšíDôvera, pričom získala finančnú výhru od generálneho riaditeľa spomínanej poisťovne. Podarilo sa jej vyhrať aj v ďalšej individuálnej kategórii s názvom „Finančné zdravie“, za čo bola odmenená vecnými cenami. Najväčší úspech však dosiahla celkovým umiestnením, kde v silnej konkurencii skončila na 2. mieste, ktoré jej zabezpečilo nielen ďalšie pekné finančné výhry, ale aj garantované pracovné miesto v sieti nemocníc Sveta zdravia a.s. a predplatné odborného týždenníka Zdravotnícke noviny na jeden rok.

 Zdroj fotiek: Svet zdravia a. s.

február 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Katolícka univerzita

v Ružomberku

Fakulta Zdravotníctva

Námestie A. Hlinku 48

034 01 Ružomberok

mail gabrielais2moodle
eduraom wifiISICstravovanie

faculty of health

erasmus

2020 21 prijimacie konanie baner

infomracie o studiu svetly

dokumenty na stiahnutie

e prihlaska FZ

harmonogram roka

specializacne studium

akreditovane kurzy

rzd ruzomberske zdravotnicke dni

zdravotnicke studie casopis

zdravie a zivot nf baner