zachranari2017Naši študenti urgentnej zdravotnej starostlivosti sa zúčastnili VII. ročníka medzinárodnej konferencie a súťaže záchranárskych posádok LEŠŤ 2017  v dňoch 15. - 18.2.2017, zamerané na organizáciu zásahu pri udalostiach s hromadným postihnutím osôb pod názvom: „Poučme sa z minulosti, terorizmus – Lešť 2017“. Súťaže sa mohli zúčastniť dvojčlenné posádky RZP a trojčlenné RLP.
Súťaž začínala nočnou etapou havarovaným autobusom a pokračovala druhou úlohou, v ktorej prišlo k výbuchu jednotky intenzívnej starostlivosti v nemocnici. Nočná etapa končila úlohou, ktorá simulovala smutné udalosti z Berlína. V dennej etape sa študenti najprv popasovali s počítačovou simuláciou UHPO.

Pokračovala simuláciou tragickej udalosti pri obci Polomka, dramatických udalostí na Miletičke s útočníkmi strieľajúcich na všetkých a všetko. Posledná úloha bola Silvestrovská párty a podgurážení vítajúci Nový rok prikladali do krbu aj čo nemali. Študenti 1. ročníka a 2. ročníka z našej katedry UZS výborne simulovali zranených a účastníkov udalosti a aj ich pričinením vyzerali situácie veľmi reálne, k čomu napomohli aj maskéri z Červeného kríža. Najviac nám urobili radosť súťažiace posádky, ktoré obsadili 1.miesto posádka Lauková Monika - Tabačková Veronika 2. ročník UZS, 3. miesto posádka Kubáňová Ivana - Bendžala Jozef a 4. miesto posádka Hurtuková Adriana a Peter Veselovský (všetci 3. ročník UZS), súťažili medzi posádkami RZP. Všetkým „simulantom“ a aj súťažiacim ďakujeme za skvelú reprezentáciu Katedry urgentnej zdravotnej starostlivosti a Fakulty zdravotníctva, Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Katolícka univerzita

v Ružomberku

Fakulta Zdravotníctva

Námestie A. Hlinku 48

034 01 Ružomberok

faculty of health baner
2019 erasmus baner 
 eduroam banerisic banerobedy baner

rzd 2019 baner

informacie o studiu 2019 20 baner

harmonogram 2019 20 baner

prijimacie konanie 2019 20 baner

ais2 baner

posta baner

kurz prvej pomoci baner

casopis zdravotnicke studie baner

zdravie a zivot nf baner