dakujem ze som

Fakulta zdravotníctva sa aj tento rok zapojila do verejnej informačnej kampane ku Dňu počatého dieťaťa (25. marec), ktorej cieľom je upriamiť pozornosť na skutočnosť, že život človeka sa začína od počatia a je hodný ochrany pred narodením, tak ako to deklaruje Ústava SR v článku 15.
Problematiku úcty k počatému, ešte nenarodenému životu, priblížili študentom a zamestnancom fakulty študentky 1. ročníka študijného programu ošetrovateľstvo Jana Drobná, Dagmar Česláková, Zuzana Dunajčanová a Kristína Dratvová prostredníctvom nástenky, edukačných materiálov 

 a symbolických bielych stužiek. Okrem ústrednej témy, ochrany života, dobrovoľníčky propagovali aj konkrétne projekty Fóra života, národného koordinátora kampane. Poradňa Alexis a Zachráňme životy sú najznámejšie a najúspešnejšie projekty tohto občianskeho združenia, ktorými poskytuje pomoc ženám a dievčatám uvažujúcim o potrate, respektíve trpiacim následkami spontánneho alebo umelého potratu.
Nosením bielej stužky, symbolu nevinnosti, v období okolo 25. marca môžeme dať najavo svoj postoj k ochrane ľudského života od počatia. Pripni si aj Ty bielu stužku. Na životoch nenarodených detí záleží.

Katolícka univerzita

v Ružomberku

Fakulta Zdravotníctva

Námestie A. Hlinku 48

034 01 Ružomberok

faculty of health baner
2019 erasmus baner 
 eduroam banerisic banerobedy baner

rzd 2019 baner

informacie o studiu 2019 20 baner

harmonogram 2019 20 baner

prijimacie konanie 2019 20 baner

ais2 baner

posta baner

kurz prvej pomoci baner

casopis zdravotnicke studie baner

zdravie a zivot nf baner