fricSlovensko v decembri 2015 prijalo 149 kresťanov z Iraku. O dôvodoch ich úteku, komplikovanej situácii na Blízkom východe, ale aj integrácii rodín z tejto skupiny v Nitrianskom kraji hovoril na Filozofickej fakulte vo štvrtok 10. marca fotograf a humanitárny aktivista Mgr. Anton Frič.

Podujatie začalo premietaním dokumentu Slzy a nádej Iraku. Film verne zachytáva život ľudí v utečeneckom tábore na území Kurdistanu, kde utiekli pred hrozbami radikálnej islamskej organizácie.

Pozvaný hosť, ktorý istý čas prežil medzi irackými utečencami, podieľal sa na presune skupiny zloženej z 25 rodín na Slovensko a momentálne pomáha v ich integrácii, publiku sprostredkoval svoje autentické skúsenosti a priblížil životy niektorých z nich. Anton Frič taktiež vyučuje irackých kresťanov slovenský jazyk, o živote utečencov vystavuje vlastné fotografie a je aktívny v organizáciách na pomoc utečencom Pokoj a dobro a Kto pomôže?

Podujatie, zorganizované katedrou politológie, ukončila zaujímavá diskusia a podnet na prípadnú konkrétnu materiálnu pomoc. Pre rodiny z Iraku momentálne hľadajú predovšetkých veci na vybavenie domácností, náradie do záhrady a výbavu pre novorodencov.

 

www.t2.sk 02 www.t2.sk 05 

Katolícka univerzita

v Ružomberku

Filozofická fakulta

Hrabovská cesta 1B

034 01 Ružomberok

+421 44 43 22 708

facebook icon

instagram iconyoutube icon

 

 

english

ukrainian 01

letná univerzita ku banner na web

ff ku promo video banner

pk 2019 2020 01

ios 01

el prihlaska ff white

kd2

klub absolventov trojan final1

media.ku.skmozaika banner final2

0 banner k poli sutaz eu

ucchei banner 2

  

stravaemail  

aislogo