medartUnikátny projekt spojí štyri okruhy mediálnej tvorby. Zapojiť sa môžu stredoškoláci z celého Slovenska.

 

Katedra žurnalistiky Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku (KŽ) predstavila komplexnú súťaž pre mediálnych tvorcov MEDart. Žiaci stredných škôl môžu prihlásiť svoje články, rozhlasové a televízne nahrávky i fotografie do niekoľkých súťažných kategórií.

 

„V súčasnosti sa z mediálneho príjemcu stáva aj tvorca a prostredníctvom tejto súťaže chceme mladým ľuďom ponúknuť príležitosť získať zaujímavú skúsenosť spojenú so spätnou väzbou na ich tvorbu,“ uviedol vedúci KŽ Pavel Izrael. Podľa neho je súťaž MEDart špecifická svojou multimediálnosťou, multižánrovosťou a ambíciou spojiť mladých ľudí, novinárov a akademikov.

 

rozshlas medartSúťažné príspevky budú hodnotiť profesionáli zo slovenských médií a pedagógovia z katedry žurnalistiky. Okrem hodnotenia budú súťažiacim radiť, ako sa v tvorbe zlepšiť. Porotca Peter Kravčák už má jasno, čo si bude v dielach stredoškolákov všímať: „Kreativitu, záujem, nápady. Ale pri tom všetkom treba dodržať aj základné pravidlá. Ak sa idete bicyklovať a nemáte sedlo, potešenie z toho mať nebudete, hoci sa povozíte a budete vyzerať cool. Aj žurnalistika a médiá sa dajú robiť cool, ale základné zákony musia byť dodržané, aby z toho mal niekto potešenie. Kto pri tom dokáže byť nápaditý a zaujímavý – vyhral!“

 

Organizátori súťaže vidia v žiakoch potenciál a chcú, aby sa MEDart stal priestorom, kde sa stretávajú tvoriví mladí ľudia, novinári z praxe a akademici. Peter Kravčák verí, že začínajúci autori do súťaže nielen niečo prinesú, ale sa aj obohatia: „Mladí ľudia sú dnes šikovní, ak chcú. Ale nie všetko, čo v živote urobíme, je perfektné. Stále sa učíme, čerpáme nové nápady, skúsenosti, inšpirácie. Sledujeme kroky, chyby a úspechy iných. Nie pre závisť alebo škodoradosť, ale pre vlastné napredovanie. A to si môžu zo súťaže mladí tvorcovia vziať.“

 

tv medartPrihlasovanie súťažných príspevkov do súťaže MEDart 2019 za začína 1. novembra 2018. Poslednou možnosťou zapojiť sa je 15. január 2019, keď sa uzatvára súťažná časť a začína sa hodnotenie. Súťaž vyvrcholí slávnostným vyhlásením výsledkov 15. februára 2019 na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku. Okrem vyhodnotenia môžu súťažiaci diskutovať o svojej práci s profesionálnymi novinármi, stretnúť ďalších mladých tvorcov a trénovať nové zručnosti. Tí najlepší získajú zaujímavé ceny – napríklad dennú stáž v TASR. Všetky informácie sú na facebookovej udalosti katedry žurnalistiky FF KU „Súťaž MEDart 2019“.

Katolícka univerzita

v Ružomberku

Filozofická fakulta

Hrabovská cesta 1B

034 01 Ružomberok

+421 44 43 22 708

facebook icon

instagram iconyoutube icon

 

 

english

ukrainian 01

letná univerzita ku banner na web

ff ku promo video banner

pk 2019 2020 01

ios 01

el prihlaska ff white

kd2

klub absolventov trojan final1

media.ku.skmozaika banner final2

0 banner k poli sutaz eu

ucchei banner 2

  

stravaemail  

aislogo