stazisti croOdrazový mostík do sveta profesionálnych médií. Tak by som mohla definovať svoju Erasmus absolventskú stáž. Považujem ju za vynikajúcu príležitosť overiť si teoretické poznatky v praxi a posunúť svoje praktické skúsenosti na vyššiu úroveň. Potrebovala som pritom len chuť na sebe pracovať a odvahu skúsiť niečo nové.

 

Presvedčila som sa, že profesionálne inštitúcie dokážu vytvoriť dobré zázemie pre začínajúcich pracovníkov. V Českom rozhlase som sa mohla veľa pýtať, vymieňať si skúsenosti s kolegami, pozorovala som redaktorov pri práci, dostala som efektívnu spätnú väzbu a začala som si veriť. Keďže som stážovala s mojimi dvoma spolužiakmi, bolo nám veselšie, mohli sme spolupracovať a pomáhať si.

 

Výhodou stáže v zahraničí je nová inšpirácia. Ocitla som sa medzi ľuďmi s odlišnou mentalitou a spoznala som, ako to chodí v inom štáte, hoci sa môže zdať, že Praha je za rohom a nič nové tam na mladého stážistu nečaká. Práve naopak. Z tohto obdobia čerpám dodnes a často si pripomínam, že ísť na absolventskú stáž bolo jedno z mojich najlepších rozhodnutí, ktoré prinieslo jedno z najkrajších období môjho života. Získala som prácu, ktorá ma baví, a nemám strach o svoju budúcnosť s atraktívnym zamestnávateľom v životopise.

 

Michaela Melová

 

Na študentské mobility Erasmus+ sa môžete prihlasovať do 5. marca 2019. Informácie nájdete tu

Katolícka univerzita

v Ružomberku

Filozofická fakulta

Hrabovská cesta 1B

034 01 Ružomberok

+421 44 43 22 708

facebook icon

instagram iconyoutube icon

 

 

english

ukrainian 01

letná univerzita ku banner na web

ff ku promo video banner

pk 2019 2020 01

ios 01

el prihlaska ff white

kd2

klub absolventov trojan final1

media.ku.skmozaika banner final2

0 banner k poli sutaz eu

ucchei banner 2

  

stravaemail  

aislogo