dsc00180 titDobré slovo a dobrá hudba sa rozliehali na Katolíckej univerzite popoludní 19. februára 2019. Navštívili nás bratia Husovskí – Jozef Husovský (básnik, aforista, textár) a Martin Husovský (spevák a muzikant KOMAJOTA).
Stretnutie nad novou knihou Jozefa Husovského „Káva, croissant, Biblia“ (2018) dopĺňali piesne v podaní jeho brata Martina.

 

Kniha obsahuje každodenné zamyslenia nad Bibliou na rok 2019. Zamyslenia sa snažia ponúkať nové svetlo na Starý aj Nový zákon. A ako sa uvádza v knihe: „Nechcú mať nezotierateľný punc tisícpercentnej pravdivosti. Sú to odrobinky hľadaní, ktoré sa rokmi môžu meniť.“ Autor sa vyjadril, že ich napísal tak, ako mu „srdce narástlo“. A tak, ako by chcel, aby fungoval svet, cirkev, ľudia a vzťahy.

 

dsc00180


Biblické vety sú citované podľa Svätého písma Starého i Nového zákona, ktoré vydal Slovenský ústav svätého Cyrila a Metoda v Ríme v roku 1995.
Po predstavení hostí sa začala beseda o literatúre, o písaní piesňových textov a aj o hudbe. Veríme, že návšteva zo sveta umenia bola pre všetkých hostí inšpirujúca a osviežujúca.

 

dsc00158


Rozhovory s hosťami moderovala Jana Juhásová (FF KU) a s organizáciou podujatia veľmi ochotne pomohli aj zamestnanci univerzitnej knižnice.
Patronát nad podujatím prevzalo Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka a Katedra predškolskej a elementárnej pedagogiky PF.Autor: Silvia Kaščáková

Foto: Martin Pinkoš

 

Katolícka univerzita

v Ružomberku

Pedagogická fakulta

Hrabovská cesta 1

034 01 Ružomberok

language banner pfku 2 

Akademický systém AIS2  Elektronická pošta  Stravovanie  

Elearning Moodle  Preukazy  Facebook PFKU

ios baner 2018

 

prijimacie konanie 2

 

 

baner zlavy 2

 

  baner calendar

 

 

 

 

 

 

 

 banner vzk pf ku

 

 

 banner bulletin 3

 video pf baner

 ccv baner

 fas

konferencie 1

cetart pfku