kh 3 titDňa 6.2.2020 sa na Katedre hudby PF KU v Ružomberku uskutočnil komorný koncert pedagógov a študentov hudby venovaný JUDr. Ing. Jaroslavovi Komorovi ako prejav vďaky za jeho hodnotný dar pre katedru – nové pianíno značky Petrof. Koncertu sa okrem darcu zúčastnil aj riaditeľ Kúpeľov Lúčky Ing. Mgr. Martin Beňuch a rektor KU doc. Ing. Jaroslav Demko, CSc. s manželkou.

 

Pred umeleckým vystúpením rektor KU odovzdal pánovi Komorovi Ďakovný list za jeho mimoriadny a nevšedný počin a poďakoval mu nielen za materiálnu podporu Katedry hudby, ale aj za vyzdvihnutie kultúrnych a umeleckých hodnôt, ktoré sa budú môcť rozvíjať aj prostredníctvom výuky na novom kvalitnom nástroji.

 

kh 1

 

Vzácnemu darcovi poďakovala za všetkých pedagógov a terajších i budúcich študentov aj vedúca katedry doc. PaedDr. Mgr. art. Zuzana Zahradníková, PhD., ktorá podčiarkla skutočnosť, že v súčasnom svete digitálnych technológií a zatláčania umenia do úzadia sa vysoko vyníma štedrosť a prajnosť ľudí, ktorí majú zmysel pre pravé ľudské hodnoty a nájdu spôsob ako ich podporiť. Následne v rámci koncertu zaznela nádherná klavírna skladba od Claudea Debussyho v podaní doktorandky Alžbety Popoďákovej, sugestívne piesne „alla Karol Duchoň“ zaspieval Ivan Lyvch v sprievode Jozefa Horváta a podmanivé talianske árie predviedla Miriam Žiarna za klavírnej korepetície Stefky Palovičovej.

 

kh 3

 

Touto cestou ešte raz úprimne ďakujeme pánovi Jaroslavi Komorovi za to, že sa svojím konkrétnym gestom trvale zapísal na listinu vzácnych ľudí, ktorým nie je ľahostajný duchovný rast a hodnotná formácia mladých ľudí na Katolíckej univerzite.

 

Autor: Janka Bednáriková

Foto: kh

september 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Katolícka univerzita

v Ružomberku

Pedagogická fakulta

Hrabovská cesta 1

034 01 Ružomberok

multilanguage website 

ais2   email   stravovanie

 

isic preukazy   instagram   facebook

pk baner

pk baner

informacie o studiu

kalendar podujati 2019

elearning pfku

studentske zlavy pfku

propagacne video pfku

bulletin pfku

baner ccvpfku

studia scientifica

alumni klub ku banner