RUŽOMBEROK (7. apríla 2009) - Podnietiť celospoločenskú diskusiu o úlohe rodiny v dnešnej spoločnosti a o médiách, ich vplyve na rodinu, i o tom, čím môžu médiá, novinári prispieť k zdravému formovaniu rodiny bolo cieľom svetového kongresu Rodina a média, ktorý sa od 5. do 7. septembra 2008 konal na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku (FF KU). Na kongrese vystúpilo 30 prednášajúcich zo 16 krajín sveta a zaznelo množstvo podnetných prednášok a diskusných príspevkov. Z nich je tvorený zborník s názvom Rodina a média (Family and media), ktorý KU a Nadácia Family, Hope for Tomorrow predstavia v pondelok 18. mája v Bratislave. Prezentácia a uvítanie zborníka pre novinárov sa bude konať o 10.00 h v Pálffyho paláci (Zámocká ulica 47) a o 16.30 h v Dome Quo Vadis (Hurbanovo námestie č. 1) pre pozvaných významných hostí a širokú verejnosť.  

img_0283Dvojjazyčný slovensko-anglický zborník na 650 stranách prináša súhrnný prehľad 55 príspevkov, ktoré odzneli v dvojdňovom programe kongresu. Prednášajúci sa zamerali na analýzu vzájomného vzťahu a pôsobenia médií a rodiny z pohľadu niekoľkých príbuzných oblastí života - z pohľadu politiky, teológie, filozofie, žurnalistiky, medicíny, pedagogiky, pro-life a dobrovoľníckych hnutí. Cenným príspevkom v zborníku sú aj správy z workshopov a pracovných skupín kongresu z pera študentov, absolventov Katedry žurnalistiky FF KU a záverčný adresár, kde čitateľ nájde kontakty na prednášajúcich – autorov príspevkov.  

Prípravný výbor svetového kongresu a vydania zborníka tvoria rektor KU prof. Tadeusz Zasępa, prorektor pre vedu a rozvoj - prvý prorektor KU doc. Peter Olekśák, prezidentka belgickej Nadácie Family, Hope for Tomorrow a predsedníčka organizačného výboru kongresu Elizabeth Drucka Lubecka de Sejournet, podpredsedníčka organizačného výboru kongresu Jolanta Bisping Mycielska z belgickej Famille de Demain, prezidentka World Organisation for the Family z USA Mercedes Arzu Wilson a prezidentka European Federation for the Family zo Švajčiarska Christa Leonhard. Hlavnou editorkou zborníka je Teréria Rončáková, spolueditormi Pavel Izrael a Juraj Považan. Hlavnú redakciu anglických textov viedol Albert Kulla, z anglického jazyka prekladali Pavel Izrael, Pavol Novák a Zuzana Škrinárová. Talianske texty preložila Júlia Iskrová, francúzske Mária Lalinská, poľské texty preložil Ondrej Štefaňák. Zborník odborne recenzovali doc. Danuša Serafínová a Michal Drozdz. Grafickú úpravu, sadzbu a tlač zabezpečilo Vydavateľstvo Michala Vaška z Prešova.

Cena zborníka je 5 EUR, záujemcovia si ho môžu objednať e-mailom na rodinaamedia@rodinaamedia.sk. Viac informácii o svetovom kongrese Rodina a média získate na oficiálnej internetovej stránke www.rodinaamedia.sk.
september 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1

banner2

banner utv2Absolventi

 

 

logo net fuceIFCU