RUŽOMBEROK (4. mája 2009) - Ako fórum pre výmenu skúseností v oblasti využitia informatiky a matematických metód v ekonómii a manažmente v teórii a praxi hospodárskeho vývoja na Slovensku i v zahraničí poslúži medzinárodný kongres IMEM (Interdisciplinárne vzťahy v teórii a praxi informatiky, manažmentu, ekonómie a matematiky), ktorý sa od 9. do 11. septembra uskutoční na Katolíckej univerzite v Ružomberku, (KU) Teologickej fakulte v Spišskej Kapitule.

V jeho programe sa odprezentujú odborníci z vedných odborov informatiky, manažmentu, ekonómie a matematiky. S vyžiadanými prednáškami napríklad vystúpia prof. Jozef Kelemen zo Sliezskej univerzity v Českej republike, ktorý sa zaoberá kognitívnymi vedami a informatikou, bádateľ v matematickom modelovaní ekonomických závislostí prof. Vladimír Mityushev z Krakovskej univerzity v Poľsku, ekonomickým aplikáciam vo vyučovaní na stredných školách sa bude v príspevku venovať dr. András Kovács z Univerzity Debrecen v Maďarsku, vystúpia aj ekonóm prof. Jarko Fidrmuc z Mníchovskej univerzity a doc. Štefan Janovjak zo spoločnosti Syngenta/Novartis zo Švajčiarska.

Kongres, nad ktorým prijali záštitu rektor KU prof. Tadeusz  Zasępa a dekan Pedagogickej fakulty (PF) KU doc. Tomáš Jablonský,  okrem iného tiež prispeje k zoznámeniu sa účastníkov s praktickými poznatkami na úrovni interdisciplinárnych vzťahov v uvedených vedných odboroch, k posilneniu vzdelanostnej úrovne študentov a pedagógov a k výmene odborných skúseností zo Slovenska a zahraničia 

Podujatie organizujú KU PF Ústav matematiky, fyziky a informatiky v spolupráci s Katedrou manažmentu a marketingu, Katedrou ekonómie a cestovného ruchu a s Inštitútom Andreja Radlinského v Dolnom Kubíne. Viac informácii nájdu záujemcovia na internetovej stránke http://imem.ku.sk.

PDFPozvánka a predpokladaný program kongresu IMEM.
september 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1

banner2

banner utv2Absolventi

 

 

logo net fuceIFCU