aula tfOddnes nesie aula Teologickej fakulty v Košiciach meno po Troch košických mučeníkoch. Prečítajte si príhovor rektora, s ktorým vystúpil na dnešnej konferencii Fenomén mučeníctva v Košickej arcidiecéze, po ktorej nasledovalo slávnostné pomenovanie a požehnanie auly za prítomnosti veľkého kancelára KU a košického arcibiskupa Mons. Bernarda Bobera a ďalších slovenských biskupov a teológov.

 

   ,,V tomto roku si 7. septembra pripomenieme 400 rokov od mučeníckej smrti Marka Križina, Melichara Grodeckého a Štefana Pongráca. Je dôležité, že k tomuto výročiu je pripravená séria podujatí, vrátane nedávnej konferencie na gymnáziu tu v Košiciach a dnešnej konferencie o fenoméne mučeníctva v Košickej arcidiecéze. Je veľmi potrebné informovať verejnosť v čo najširšom rozsahu o príklade týchto troch statočných mužov a aktualizovať ich duchovný odkaz aj pre dnešnú dobu.

rektor otvorenie internatuV piatok 11. januára 2019 sme otvorili zrekonštruovanú časť Študentského domova (blok C) na Hrabovskej ceste v Ružomberku. Komplexná rekonštrukcia desiatich izieb a sociálnych zariadení na druhom nadzemnom podlaží, vrátane nového interiérového vybavenia, prebiehala od septembra do novembra 2018. V uvedených priestoroch sa zvýšila kapacita o 19 lôžok a celková kapacita bloku C na 196 lôžok. Rekonštrukcia bola financovaná z prostriedkov ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu.

plagát ples ku 2019Benefičný ples Katolíckej univerzity v Ružomberku, resp. Roztancujme písmenká pre deti z Tanzánie v Afrike, je názov plesu, ktorý po niekoľkých rokoch organizuje na podnet rektora KU doc. Ing. Jaroslava Demka CSc., naša Katolícka univerzita v Ružomberku. Ples sa uskutoční v sobotu 16. februára 2019 od 18.00 vo Veľkej Dvorane Kultúrneho domu Andreja Hlinku v Ružomberku. Okrem výbornej zábavy a občerstvenia, a tiež okrem daru spoločenstva pedagógov, zamestnancov, študentov, priateľov a priaznivcov Katolíckej univerzity v Ružomberku, má pridanú hodnotu v charitatívnom rozmere.

 

 

 

 

plagat ku 25Vedeli ste, že obyvatelia Vlkolínca mali byť v 50. rokoch minulého storočia presťahovaní na okraj Ružomberka? Tým by zanikol ráz živej osady, ktorý dáva Vlkolíncu punc jedinečnosti. Našťastie sa to nestalo a možno aj vďaka tomu dnes Vlkolínec oslavuje štvrťstoročie zápisu do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Pri tejto príležitsoti je do 7. februára v Univerzitnej knižnici Katolíckej univerzity v Ružomberku prezentovaná výstava venujúca sa práve tejto malebnej dedinke.

 

rektor kuPodľa podnikateľa a inovátora Jána Košturiaka, ktorý viedol ešte na jeseň workshop na Katolíckej univerzite v Ružomberku, existujú akoby dva svety – jeden, ktorý odchádza, a druhý, ktorý je predo dvermi. Starý svet je charakterizovaný nedostatkom, súperením, nedôverou či ničením prírody. Nový svet prináša udržateľnosť, hojnosť, spoluprácu, službu i ochranu životného prostredia. Do ktorého sveta chcete patriť vy? Osobne mi je bližší „nový svet“ – nie vo význame svetlejších zajtrajškov, ktoré nám sľubovali bývalé i súčasné politické „režimy“, ale vo význame hlbokej nádeje, že naším pričinením, sústredenou prácou a tiež vzájomnou kooperáciou dokážeme urobiť náš svet – na ktorý máme dosah – aspoň o trochu lepší.

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1banner3

banner2

logo net fucebanner utv2