welcome kópiaV posledných týždňoch čelí spoločnosť záplave nevyhnutných obmedzení a opatrení, ktorými sa snaží bojovať s neviditeľným nepriateľom COVID-19. Keďže prejavy tejto nákazy môžu byť spočiatku veľmi mierne alebo dokonca žiadne, je nutné také riziko rozpoznať a odhaliť včas.

 

KU v Ružomberku začala pri prevencii nákazy využívať vo svojich priestoroch (Fakulta zdravotníctva) termokameru, ktorá je v spojitosti s nárastom povrchovej teploty kože používaná pri detekcii prakticky všetkých typov vírových či bakteriálnych ochorení. Termokamera je schopná v reálnom čase zaznamenať a analyzovať teplotné zmeny s presnosťou na ±0.3 °C.

 

logo KURektor KU v Ružomberku vydal Dodatok k usmerneniu k vybraným akademickým aktivitám (realizácia štátnych skúšok) zo dňa 23. apríla 2020. 

 

Za účelom jednotného postupu fakúlt KU v Ružomberku pri spracúvaní osobných údajov v procese vykonávania štátnych skúšok prostredníctvom videokonferencie vydal rektor KU aj Príkaz usmerňujúci ochranu osobných údajov v procese vykonávania štátnych skúšok prostredníctvom videokonferencie, alebo inými prostriedkami IKT.

web covid19Rektor KU v Ružomberku Jaroslav Demko vydal príkaz, v ktorom s účinnosťou od 1. júna 2020 ukončuje na KU v Ružomberku dištančnú metódu štúdia. Ďalšie podrobnosti štúdia a prác na fakultách určia dekani fakúlt.

 

Tento príkaz sa vydáva v súlade s uvoľňovaním opatrení prijatých Ústredným krízovým štábom SR a v jeho nadväznosti vládou SR, Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a Úradom verejného zdravotníctva SR.  

 

Príkaz rektora KU v Ružomberku

elena a ivana 2Počas letného semestra študovali na KU v Ružomberku v rámci programu Erasmus+ zahraniční študen­ti z Poľska, Česka, Srbska, Gruzínska, Ukrajiny a Bosny a Hercegoviny. Prirodzene, pred svojim príchodom netušili, že ich pobyt ovplyvní koronavírus, že nezažijú bežný semester, ale aj online štúdium.

 

Medzi prvých študentov, ktorí svoju mobilitu v rámci projekt Erasmus+ KA107 úspešne ukončili, patrí dvojica študentiek z University of Belgrade, Elena Delevska (Srbsko) a Ivana Jović (Bosna a Hercegovina). Do Ružomberka prišli začiatkom februára a aj napriek tomu, že časť mobility museli realizovať za prísnych opatrení spojených s koronavírusom, mesto a univerzita v nich zanechali hlboký dojem.

 

logo ifcuV období od vypuknutia pandémie Medzinárodná federácia katolíckych univerzít (IFCU), ktorej je KU v Ružomberku členom, posiela všetkým členským inštitúciám združeným v tejto federácií e-bulletin o aktuálnom dianí. V jeho aktuálnom čísle nájdete aj odkaz na článok o dobrovoľníkoch z FZ KU.

 

V januári uverejnila IFCU referenčný rámec pre sociálnu zodpovednosť univerzít. Snahou IFCU je analyzovať postupy univerzít v oblasti, ktorá sa označuje aj ako tretia misia. Jej cieľom je zistiť, aký spoločenský vplyv majú katolícke univerzity na prostredie, v ktorom sa nachádzajú. Aktuálne sa mali podeliť o svoje skúsenosti pri riešení situácie spôsobenej COVID-19. Spätná väzba odhaľuje mimoriadnu mobilizáciu a kreativitu, ktorú univerzity preukázali.

jún 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1banner3

banner2

banner utv2

 

 

logo net fuceIFCU