miroslav saniga 1V ďalšom pokračovaní aktivity „Hosť na KU“ vystúpil dňa 23. februára 2016 doc. Ing. Miroslav Saniga, PhD. Jeho prednáška sa stretla s veľkým záujmom študentov, vyučujúcich a verejnosti. V zaplnenej Výstavnej sieni Rektorátu Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) doc. Saniga hovoril s jemu vlastnou otvorenosťou a pokorou o svojej láske k prírode, v ktorej odhaľuje prítomnosť Stvoriteľa. Príroda je pre neho svedkom Božej prítomnosti.

 

 

 


miroslav saniga 2„Život bez fyzického svetla je ťažký. Bez duchovného svetla je však život ešte ťažší. Hovorím to z vlastnej skúsenosti,“ priblížil doc. Saniga jeden z rozhodujúcich okamihov svojho života, keď na istý čas v roku 1993 oslepol.

 

„Emisie spôsobujú znečistenie nášho ovzdušia a prostredia. Ale zabúdame, že hriech spôsobuje znečistenie našej duše,“ poznamenal počas prezentácie záberov prírody.  „V prírode nájdeme vzácne kamene, kryštály a drahokamy, ale jedna ľudská duša je vzácnejšia než všetky drahé kamene. Modlil som sa za to, aby moje slová vás priblížili aspoň o milimeter bližšie k Bohu,“ zakončil svoju prednášku známy slovenský prírodovedec a spisovateľ. V jeho zanietených slovách bolo cítiť, že nejde len o výborného odborníka a ochranára, ale hlboko veriaceho a praktizujúceho kresťana.

 

miroslav saniga 3Najbližšia prednáška v rámci série Hosť na KU zaznie už v utorok 1. marca 2016, keď do univerzitného spoločenstva v Ružomberku príde ThDr. ICDr. PaedDr. Jozef Maretta, PhD. Bude hovoriť na tému: „Fenomén okultizmu a jeho prejavy na Slovensku.“

 

 

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1banner3

banner2

logo net fucebanner utv2