kapitulaV termíne 27.-31. augusta 2018 sa v Kňazskom seminári v Spišskej Kapitule uskutoční XIX. ročník sympózia kánonického práva, ktoré od roku 1991 pravidelne organizuje pre cirkevných sudcov, advokátov, pracovníkov cirkevnej justície a všetkých záujemcov o kánonicko-právne disciplíny Slovenská spoločnosť kánonického práva. Na tohtoročnom sympóziu dostali priestor najmä témy, ktoré sa týkajú prípravy na manželstvo a rodinu, následné duchovné sprevádzanie manželov po sobáši a už tradične témy manželského a procesného kánonického práva.

 

Účastníci sympózia sa môžu prihlásiť na celé sympózium alebo na len na vybrané prednášky. Ubytovanie a stravovanie zabezpečuje Kňazský seminár v Spišskej Kapitule. Ubytovať sa je možné aj v Penzióne sv. Martina v Spišskej Kapitule. Bližšie informácie sú všetkým záujemcom poskytnuté na stránke sskp.kapitula.sk alebo na telefónnom čísle Cirkevného súdu Spišskej diecézy 053/419 4177 (Dr. Jozef Skupin a Mgr. Igor Dlugosch).

 

Prihlásiť sa možno na adrese: Slovenská Spoločnosť kánonického práva Spišská Kapitula 13, 053 04 Spišské Podhradie alebo aj elektronicky sskp@kapitula.sk

 

Inojazyčné prednášky budú preložené a tlmočené v slovenskom jazyku. Prednášky budú vydané aj v publikácii Ius et iustitia, acta symposii iuris canonici, kde budú uvedené v pôvodnom jazyku i v slovenskom preklade.

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1banner3

banner2

logo net fucebanner utv2