kniznica 2Od otvorenia novej budovy Univerzitnej knižnice Katolíckej univerzity v Ružomberku dňa 25. septembra uplynie päť rokov. Nová budova UK KU priniesla predovšetkým zvýšený priestorový komfort pre čitateľov i zväčšenie knižničných a archívnych kapacít. Z príležitosti piateho výročia organizuje univerzitná knižnica pre študentov, pedagógov i širokú verejnosť bohatý program, ktorý sa začína v utorok o 10.00 hod. na žltom podlaží (Vatikánskom námestí) univerzitnej knižnice.

 

Čo na návštevníkov čaká? Ako prvý vystúpi folklórny súbor Čebrať, zložený zo študentov KU. Štafetu preberú so svojim hudobným vstupom študenti z Katedry hudby Pedagogickej fakulty KU. Nasledovať bude komentovaná prehliadka priestorov, počas ktorej uvidia zúčastnení takmer všetky zákutia knižnice. Počas celého dňa bude prebiehať medzištudentská výmena kníh pod názvom Z ruky do ruky.

 

kniznica ku 2

 

Prostredníctvom autentických záberov v dokumentárnom filme 869 dní sa prenesieme do histórie výstavby knižnice. Cestovanie v čase bude pokračovať aj výstavou fotografií z histórie. Na to, čo ukrýva knižničný archív, sa bližšie pozrieme na výstave historických kníh v Hložníkovej galérii pod názvom Z archívu knižnice.

 

kniznica ku 1

 

Súčasťou UK KU je aj Poradenské centrum, ktoré poskytuje podporu študentom so špecifickými potrebami. V špeciálnej študovni sa oboznámite so špeciálnymi pomôckami, zažijete relaxáciu v Univerzitnej knižnici KU prostredníctvom relaxačných a masážnych kresiel, rehabilitačných pomôcok i biofeedbacku. V priestoroch knižnice budú predstavené aj poradenské a podporné služby Poradenského centra i program Erazmus+, ktorý priblíži Referát pre medzinárodné vzťahy a mobility KU. V závislosti od počasia bude sprístupnená aj terasa na streche knižnice.

 

knižnica ku 3

 

Chýbať nebude ani Čaj s rektorom – otvorené diskusné fórum s nový rektorom KU Jaroslavom Demkom na modrom podlaží. Súčasťou bude aj výstava autorských kníh prof. Tadeusza Zasępu.

 

Počas celého týždňa od 24. do 28.9 je pripravená 50% zľavana registračný a prolongačný poplatok, pre každého nového užívateľa máme pri zápise do UK KU pripravené aj malé prekvapenie.

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1banner3

banner2

logo net fucebanner utv2