logo pochod za zivotKatolícka univerzita v Ružomberku bude participovať na III. Národnom pochode za život (NPzŽ), ktorý sa uskutoční dňa 22. septembra 2019 v Bratislave. Súčasťou pochodu sú viaceré aktivity a jednou z nich je modlitbová reťaz. Za jej zabezpečenie na pôde Katolíckej univerzite patrí poďakovanie duchovným otcom z UPaC J. Vojtaššáka. Preto vás chceme povzbudiť, aby sme sa na začiatku pôstneho obdobia zapojili do duchovnej prípravy podujatia prostredníctvom modlitbovej a pôstnej reťaze.

Zapísať sa  môžete do online prihlasovacieho formulára na stránke www.pochodzazivot.sk. Čas modlitby je možné vyberať v minimálne polhodinových intervaloch a termín pôstu v dňových intervaloch. Na stránke NPzŽ budú k dispozícii rôzne formy modlitieb na úmysel ochrany života, ktoré môžete v rámci svojho modlitbového času využiť.

 

Hlavným iniciátorom a organizátorom Národného pochodu za život je Konferencia biskupov Slovenska (KBS) a nezisková organizácia Kanet. KBS si zároveň uvedomuje, že téma ochrany života sa týka celej spoločnosti a preto pozýva do spolupráce  aj ďalšie cirkvi, spoločenstvá, pro-life organizácie a ďalšie organizácie, ktoré sa stotožňujú s potrebou chrániť ľudský život od počatia po prirodzenú smrť.

 

Zostaňme verní odkazu sv. Jána Pavla II. „…podpora života nie je nikoho monopolom, ale je úlohou a zodpovednosťou všetkých.“

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1banner3

banner2

logo net fucebanner utv2