zena pk oslKatolícka univerzita v Ružomberku od 11. júna 2019 spolupracuje s Ministerstvom vnútra SR prostredníctvom odboru prevencie kriminality kancelárie ministerky vnútra SR.

 

Prorektorka pre vzdelávanie PhDr. Mgr. Mariana Magerčiaková, PhD. dohodla so zástupkyňou Regionálnej kancelárie v Žiline Mgr. Katarínou Kvašňovskou spoluprácu v oblasti podpory a pomoci obetiam trestných činov. Pracovného stretnutia sa zúčastnila aj Mgr. Katarína Markovičová, PhD., keďže spolupracujúcim subjektom je Poradenské centrum KU, ktoré je v prípade ťažkostí klientov vyplývajúcich z kriminality v úzkom kontakte s regionálnym koordinačným centrom.

 

Na tomto kontaktom bode na základe identifikovaných potrieb každého individuálneho prípadu bude obeti alebo potenciálnej obeti zabezpečený bezproblémový a promptný prístup k poskytnutiu pomoci v podobe špecializovaného poradenstva pre obete a ich blízkych, sociálneho a psychologického poradenstva či právneho usmernenia a podpory. Študenti, zamestnanci, ale aj študenti Univerzity tretieho veku na KU sa ako obete nenávistných trestných činov a extrémizmu a obete obchodovania s ľuďmi môžu v prípade potreby obracať na Poradenské centrum KU alebo priamo na Regionálnu kanceláriu Žilina, ktorá sídli na prízemí v budove Okresného úradu v Žiline.

 

Vytvorenie koordinovaného systému spolupráce kontaktných bodov v problematike služieb pre obete v Žilinskom kraji, ktorého súčasťou je aj Katolícka univerzita v Ružomberku, bolo realizované v rámci Národného projektu „Zlepšenie prístupu obetí trestných činov k službám a vytvorenie kontaktných bodov pre obete“. Katolícka univerzita v Ružomberku sa tak podieľa na zvýšení zainteresovaných subjektov prevencie kriminality, ako aj na riešení aktuálnych celospoločenských problémov vyplývajúcich z kriminality v Slovenskej republike.

 

                                                                                                        Katarína Markovičová

február 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1banner3

banner2

logo net fucebanner utv2