cropped tyzKariery LOGO small 3Do iniciatívy Týždeň kariéry sa v roku 2019 zapojilo 71 organizácií, ktoré prihlásili 111 aktivít kariérového poradenstva pre deti i dospelých vo viac ako 40 mestách a obciach Slovenska. K oceneným príkladom dobrej praxe patrili tento rok aj aktivity Poradenského centra Katolíckej univerzity v Ružomberku.

 

Ocenená bola komplexnosť služieb (assessment centrum, tvorba portfólia, praktické nácviky, individuálne konzultácie) a ich zameranie na rozvoj kariérových zručností (tvorba CV, komunikácia so zamestnávateľom, získavanie informácií o trhu práce).

 

Aktivitu bližšie popisuje Martina Šavolová z Poradenského centra KU: „Poradenské centrum Katolíckej univerzity v Ružomberku ponúka okrem iného tiež služby kariérového poradenstva. Kariérovú poradňu Poradenského centra už naši študenti poznajú a využívajú jej služby celoročne, avšak našou snahou je neustále zvyšovať povedomie a zlepšovať služby kariérového poradenstva na KU, čo bol jeden z dôvodov, prečo sme sa rozhodli zapojiť do projektu Týždňa kariéry. Pripravili sme celotýždenný program  zameraný každý deň na inú oblasť podpory v rámci kariérového poradenstva pre študentov, ktorí majú chuť urobiť niečo pre seba a najmä pre svoju budúcnosť. Študenti mali možnosť nadobudnúť teoretické a praktické zručnosti, ktoré môžu v budúcnosti využiť pri hľadaní práce, tvorbe svojho portfólia, životopisu a príprave na pracovný pohovor. Mohli zistiť viac informácií o sebe cez rôzne diagnostické testy, ale taktiež sa poradiť a porozprávať na ľubovoľnú tému, ktorá ich zaujíma počas stretnutia pri káve s kariérovým poradcom.

 

Účasť a ohlasy tohtoročného podujatia hovoria o jeho úspešnosti a záujme zo strany študentov. Do aktivít sa počas celého týždňa aktívne zapájalo približne 30 študentov. Zo získanej spätnej väzby boli za toto podujatie vďační najmä študenti končiacich ročníkov, ktorí veľmi oceňovali konzultácie zamerané na tvorbu vlastného portfólia, životopisu či motivačného listu. Ako poučenie z tohto ročníka si odnášame novú skúsenosť, zapojiť do realizácie aj samotných študentov. Práve ich príbehy a skúsenosti dokážu motivovať a aktivizovať ich rovesníkov omnoho viac ako akákoľvek teória. Tento rok nám študentka Lenka prišla porozprávať o svojej dobrovoľníckej činnosti v Afrike, v budúcnosti plánujeme osloviť k spolupráci aj ďalších našich úspešných študentov.“

 

kariera plgat JPG

september 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1

banner2

banner utv2Absolventi

 

 

logo net fuceIFCU