Divadlo poézie ANIMA

Začiatky divadla poézie ANIMA sa datujú do roku 2008, keď celý jeho koncept a štruktúru zorganizovala a do konečnej podoby uviedla študentka druhého ročníka Sidónia Semanová. Z jej iniciatívy a nadšenia a, samozrejme, podpory katedry slovenského jazyka a literatúry. Sidónia Semanová sa po dlhoročných hereckých skúsenostiach zhostila pozície režiséra a scenáristu v tomto projekte. Za roky pôsobenia sa v divadle vystriedalo množstvo hercov, ktorými boli študenti Katolíckej univerzity v Ružomberku.

 

Je potrebné pripomenúť, že aj napriek faktu, že divadlo pôsobilo na filozofickej fakulte, medzi hercami sa našli študenti zo všetkých štyroch fakúlt. Vo svojej činnosti sa zameriavalo na divadelné spracovanie básní a básnickej predlohy, no v jeho repertoári sa nachádza tiež mnoho krátkych divadelných útvarov epického charakteru a vlastná tvorba divadelných miniatúr.

 

Počas svojej existencie divadlo reprezentovalo KU svojou činnosťou na viacerých akciách v Ružomberku, ale aj mimo neho. Za všetky je možné spomenúť spoluprácu s knižnicou Mikuláša Kováča v Banskej Bystrici, vystúpenia počas festivalu Urban E.T. v Ružomberku, účasť na rôznych školských podujatiach a konferenciách. V rokoch 2010 a 2012 sa divadlo prepracovalo cez okresné a krajské kolá až do celoslovenskej prehliadky súťaže Hviezdoslavov Kubín. Možnosť divadla hrať na celoslovenskej prehliadke bola o to väčším úspechom, pretože sa to divadlám s tak krátkou dobou existencie nestáva.

 

V roku 2010 a 2012 malo divadlo možnosť prezentovať svoju prácu na prehliadke vysokoškolských divadiel Akademický Prešov, kde sa herci Animy zúčastnili viacerých workshopov a mali možnosť spolupracovať s menami ako Karol Horák, Ivan Barla či Miron Pukan.

 

Kontakt na divadlo Anima: Mgr. Sidónia Semanová, sssiduska(zavináč)gmail.com

 

 

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1banner3

banner2

logo net fucebanner utv2